EKOLOŠKE AKCIJE

Dragi učenici,

podsjećamo vas na ekološke akcije u našoj školi i pozivamo da i vi sami učinite nešto za očuvanje okoliša.

Istrošene BATERIJE nemojte bacati u obično smeće jer su vrlo štetne za okoliš. Donesite ih u školu i dajte razredniku koji će ih staviti u spremnik. Razred koji skupi najviše baterija očekuje lijepa nagrada.

PAPIR nemojte bacati u smeće već u kutije za papir koje se nalaze na svakom katu. Na taj način čuvate šume!

PLASTIČNE BOCE nemojte bacati u smeće! Stavite ih u spremnik za boce koji se nalazi kod ulaznih vrata u školu. Novcem prikupljenim od plastičnih boca kupiti ćemo cvijeće za školski vrt.

Obratite pažnju na podsjetnike za ŠTEDNJU STRUJE I VODE koje smo za vas postavili kao i na urednost učionice.

Molimo vas da PLASTIČNE ČEPOVE  ne bacate u smeće već da ih  sakupljate, donesete u školu i stavite u spremnik kod ulaza  gdje prikupljamo čepove za oboljele od leukemije i limfoma.

Sakupljajući čepove činite dobro za okoliš, ali i pomažete ljudima kojima je to od životne važnosti.

Svatko od vas razvrstavanjem otpada i stavljanjem otpada u za to predviđeni spremnik može puno učiniti za očuvanje okoliša.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 22. 1. 2019.