WORLDSKILLS CROATIA

Proteklih tjedana je u našoj školi bilo veoma živo. Kao što smo vam do sada najavljivali, naša škola je bila domaćin WorldSkills Croatia - Državnog natjecanja za pomoćne cvjećare i Smotre radova učenika s teškoćama. Okupili smo 17 škola iz cijele Hrvatske i proveli nezaboravne dane na Zagrebačkom Velesajmu. Na našim izložbenim prostorima posjetila nas je gospođa predsjednica Kolinda Grabar Kitarević i uvjerila se u vještine naših učenika u zanimanjima za koja se obrazuju. Drugoga dana natjecanja dramska družina naše škole nastupila je s predstavom „F“.

Posljednjeg dana natjecanja smo u pratnji nastavnika pokazali Zagreb našim prijateljima iz drugih škola. Zahvaljujemo ZET-u na donaciji autobusa te Hrvatskoj policiji na predanoj pratnji učenicima.

Matija i Antun su na Smotri osvojili srebrnu medalju, a Marija i Natalija, natjecateljice u disciplini za pomoćne cvjećare, osvojile su brončanu medalju. To su velika postignuća kad je u konkurenciji bilo 500 učenika. Ponosni smo na naše učenike, ali i brojne volontere-zaposlenike škole koji su dostojno predstavili našu školu. Naši učenici su bili predivni, strpljivi, marljivi  i kreativni. Hvala mentoricama Dijani Matić i Petri Međimorec Grgurić na prenesenim znanjima i vještinama učenicima-osvajačima medalja.

I na kraju veliko hvala svim učenicima koji su sudjelovali u ovim događanjima. Oni će biti posebno pohvaljeni za Dan maturanata i Dan škole kada će osvajači medalja i istaknuti učenici-volonteri dobiti zaslužene nagrade.

Fotografije pogledajte u našoj foto-galeriji, a službene fotografije pogledajte na https://bit.ly/2UrPUfx .

ravnateljica Đana Baftiri

objavio: Željka Vidović   datum: 3. 4. 2019.