7. ARONIJA KUP

U organizaciji ASOO i Ugostiteljsko-turističkog učilišta Zagreb, koji je bio i domaćin, u petak 25. listopada 2019. održan je 7. Aronija kup. Ove godine je i naša škola po prvi put sudjelovala na ovoj manifestaciji. Učenici prvih i drugih razreda koji izučavaju zanimanje pomoćni kuhar i slastičar te pomoćni konobar aktivno su se uključili s ostalim učenicima i sudjelovali u pripremi i prezentaciji raznih napitaka i slastica.

Središnje tema ovogodišnjeg skupa bili su kava, rajčica i šljiva. Na ovogodišnjem skupu koji je u jednom dijelu bio i natjecateljskog karaktera nastupali su učenici  iz raznih srednjih ugostiteljskih i obrtničkih škola pripremajući razne napitke, slastice i jela sa dodatkom spomenutih namirnica.

Glavno predavanje na temu kave održala je prof. Božica Bagadur, a degustacije i radionice za nastavnike održao je gosp. Dejan Ganžulić.

Većini učenika ovo je bio prvi susret sa drugim učenicima istih zanimanja na jednom ovakvom skupu i ujedno prvi susret s praktičnom primjenom stečenih znanja i vještina. Oduševljenja i dobrih vibracija  nije nedostajalo, a pojedini su učenici pokazali i svoje komunikacijske vještine upoznavanja i prezentacije škole. Mi im zahvaljujemo jer su na svoj način doprinijeli i napravili veliki korak u prepoznatljivosti naše škole van Zagreba. Nakon natjecanja, svi učenici i nastavnici imali su priliku  degustirati pripremljena jela i slastice te su podijeljene zahvalnice i nagrade.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 28. 10. 2019.