Školska knjigovežnica

Razdoblje do 2001. godine obilježeno je intenzivnom suradnjom s DIOZ –om kasnije URIHOM, Ustanovom za rehabilitaciju i zapošljavanje invalidnih osoba u kojoj se organizirala stručna praksa za učenike grafičke struke.

Dana 17. studenog 2001. u školi je osnovana školska radionica – knjigovežnica gdje se pod budnim okom stručnih učitelja i pedagoške službe škole učenici osposobljavaju za zanimanje pomoćni knjigoveža.

Školska knjigovežnica opremljena je osnovnim alatima i strojevima grafičke dorade.

U školskoj knjigovežnici učenici izrađuju različite predmete: bilježnice, notese, kutijice za papire, vrećice, okvire za slike.

Mnogi projekti koji se realiziraju u našoj Školi ostvareni su u suradnji sa školskom knjigovežnicom

odnosno stručnim učiteljima i učenicima koji se obučavaju za zanimanje pomoćni knjigoveža.

Isto tako  suradnja knjigovežnice se prožima i sa ostalim slobodnim aktivnostima u Školi: zadrugom, dramskom, novinarskom skupinom i to bilo da se koriste knjigoveški proizvodi kao dio scenografije za dramsku družinu, bilo kao blokovi za bilješke mladih novinara ili kao bilježnice i blokovi koje finalno  ukrašavaju zadrugari i učenici radnog osposobljavanja.

Svake godine na prodajnim izložbama koje se organiziraju u sklopu školske zadruge, a sve povodom blagdana i raznih aktivnosti i knjigovežnica predstavlja svoje uratke.

Stručni učitelj: Ivana JUKIĆ

Image and video hosting by TinyPic