Učenička zadruga "DAR-MAR"

UČENIČKA ZADRUGA "DAR-MAR"

Zadruga darovitih i marljivih osnovana je 2007. godine. Započeli smo rad sa tri sekcije, keramičarska sekcija, sekcija  za izradu ukrasnih i uporabnih predmeta i sekcija za izradu predmeta od papira i kartona, a prije nekoliko godina pridružile su nam se još dvije sekcije, cvjećarska sekcija i sekcija za ugostiteljstvo.

Članovi zadruge su sadašnji i bivši učenici škole, a voditelji sekcija nastavnici.

Svoje radove izlažemo na promocijskim i prodajnim izložbama tijekom školske godine. Neke vežemo za blagdane i važne datume, a neke za posebne prigode. Od nedavno priređujemo i izložbe humanitarnog karaktera za pomoć potrebitima kao i dio godišnje zarade koje u određenom postotku darujemo i koristimo za posebne potrebe. Novcem od prodaja kupujemo nove materijale, te na kraju godine voditelji organiziraju izlet za učenike-zadrugare, kao nagradu za uloženi trud i rad.

Već dugi niz godina surađujemo sa školama 1. ekonomska, Prirodoslovna škola V. Preloga, Elektrostrojarska škola i druge koje dolaze na naše volonterske radionice povodom božićnih i uskršnjih blagdana.

Surađujemo i sa knjižnicama grada Zagreba u kojima održavamo izložbe za građanstvo i radionice za učenike osnovnih škola.

Naša učenička zadruga može se pohvaliti i s nekoliko nagrada. Na natječaju „Reci Božić“  izradili smo bor od recikliranog materijala i osvojili prvu mjesto, nagrada „Otisak srca“ za rad s volonterima i Pohvalu za uspješno provedenu naj-akciju 2018. pod nazivom „EKO DŽEMIX“.

Svake godine sudjelujemo na Smotri učeničkih zadruga grada Zagreba na kojoj prezentiramo naše ideje i inovacije. Do sada smo sudjelovali sa raznim temama kao što su prikaz keramičkog seta za čaj i tegli sa cvijećem pod nazivom Poziv na čaj, zatim Viseći vrtovi, Svakog dana zdrava hrana - energizacijske pločice, Trešnja na Trešnjevci, a uz Dan škole i posebne prigode organiziramo prodajne izložbe u prostorima naše škole.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 30. 3. 2021.