Školski zbor

ŠKOLSKI ZBOR

Zborsko pjevanje je sve popularnije, zar ne? Naša škola već dugi niz godina ima Školski zbor. Što se pjeva? Pjevaju se popularne i tradicionalne pjesme koje uz pomoć voditelja zbora odabiru sami učenici. Naravno, za potrebe nastupa i školskih priredbi, uče se i prigodne pjesme. Da ne bi zaboravili riječi pjesme, pomažu nam „zborske karaoke“.

Tijekom zborskih proba njeguje se glas kakav učenik ima i uči se pjevati zborski: glasno i tiho, brzo i sporo, veselo i tužno. Na zboru učimo kako čuvati glas i tijekom pjevanja pjevati kao jedan te kako se ponašati na sceni tijekom nastupa.

Pjevaš li sam kod kuće, u tramvaju, na putu do škole? Često slušaš glazbu? Onda si odličan kandidat za uključiti se u naš zbor! Zbor prima nove članove tijekom cijele školske godine. Ukoliko nisi siguran kome se javiti, pitaj svoju razrednicu.

Vidimo se na slijedećoj probi!

objavio: Željka Vidović   datum: 4. 10. 2013.