Karitativna skupina

KARITATIVNA SKUPINA

Svrha karitativne skupine je razvijati osjećaj solidarnosti prema potrebitima, socijalno ugroženima, nemoćnima. Učenici tijekom školske godine izvode kreativne aktivnosti poput izrade plakata, prikupljanja i distribucije donacija za potrebite. Osim toga, posjećuju i svojim volonterskim radom pomažu u pučkoj kuhinji Sestara Majke Terezije. U vrijeme posebnih akcija kao što je „Za 1000 radosti”, surađujemo s Caritasom, pri čemu kupovinom narukvice učenici sudjeluju u prikupljanju pomoći za siromašnu djecu. Sve zainteresirane učenike pozivamo da nam se u bilo koje doba pridruže – nikad nije prekasno uključiti se i nikad nas nije previše!

Oni koji drže da nemaju što dati trebaju imati na umu da uvijek mogu dati sebe i da uvijek mogu pružiti neki oblik služenja, čak i ako je to tek pokoja riječ koja će nekoga razvedriti.

Lowell Fillmore

Voditeljica: Marija Fridl Grosicki, prof.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 28. 1. 2019.