Karitativna skupina

Već petnaestak godina u našoj školi postoji Karitativna grupa koja ima svrhu pomoći prijatelju u nevolji. Svake godine učenici se s veseljem uključuje u ovu grupu. Učenici koji su i sami u potrebi često znaju pokazati izrazitu ljubav prema prijatelju. Često odlazilmo u Brezovicu - Caritas, kod sestara Karmelićanki koje se brinu za nezbrinutu djecu. U školi smo nebrojeno puta organizirali skupljanje novčanih priloga te skupljanje plastičnih boca kako bi prikupljenim prilogom usrećili barem jednu obitelj za Uskrs ili Božić. U zadnje vrijeme u školi postoji nekoliko sličnih aktivnosti kao što je ekološka grupa i grupa za donacije s kojima blisko surađujemo jer su nam ideje i ciljevi isti. Osim ovih spomenutih aktivnosti redovito kontaktiramo i surađujemo s našom župom na čelu sa župnikom velečasnim Damirom Baćunom. Sa župnikom imamo velikih planova i vjerujem da ćemo kroz karitativnu grupu to i uspjeti izrealizirati. Pozivam sve učenike koji vole pomagati bližnjima u potrebi neka nam se priključe da zajednom drugima uljepšamo barem neke trenutke u životu.

Pero Lukić, prof.

objavio: Željka Vidović   datum: 29. 6. 2015.