Događanja u i izvan knjižnice

OPUŠTANJE UZ CRTANJE

Likovna umjetnost utječe na cjeloviti razvoj osobe. Ima snažan utjecaj na razvoj mozga, pomaže u opuštanju i time smanjuje razinu stresa. Učenici 1.B sudjelovali su na radionici "Opuštanje uz crtanje" koju su održale pedagoginja i knjižničarka. Izabrale su metodu crtanja fraktala, kao oblik likovnog izražavanja, pristupačan i provediv za naše učenike. Na početku radionice učenicima je objašnjen pojam fraktala i kako ga prepoznati u prirodi. Učenici su odlično reagirali i jako im se svidjelo. Ovakvo likovno izražavanje pomaže u razvoju motorike, održavanju pažnje i koncentracije te razvija samopouzdanje. Istovremeno se kroz navedene procese potiče opuštanje te na jednostavan i svima pristupačan način, smanjuje stres i napetost. Više fotografija pogledajte OVDJE.

objavio: Željka Vidović   datum: 4. 5. 2021.