Događanja u i izvan knjižnice

DAN MEĐUNARODNOG PRIZNANJA REPUBLIKE HRVATSKE

U želji da prigodno obilježimo Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske naše vrijedne Mlade knjižničarke i učenici 1.D su uredili pano sa zastavama svih zemalja koje su 15. siječnja 1992. priznale suverenost i samostalnost naše domovine.

"Današnji dan - 15. siječnja 1992. - bit će zlatnim slovima uklesan u cijelu, četrnaeststoljetnu, povijest hrvatskog naroda na ovome prostoru, za nas svetom tlu između Mure, Drave, Dunava i Jadrana. Nakon što je proglasila svoju samostalnost i suverenost, i raskinula svoje državno-pravne veze s bivšom jugoslavenskom državnom zajednicom, Republika Hrvatska postigla je i međunarodno priznanje svoje neovisnosti", rekao je te večeri Predsjednik Franjo Tuđman.

objavio: Željka Vidović   datum: 15. 1. 2015.