Nagrade školi

Ovaj mjesec: 1915
Događanja u i izvan knjižnice

MEĐUNARODNI DAN ŠKOLSKIH KNJIŽNICA I MJESEC HRVATSKE KNJIGE

Svake školske godine radionicama obilježavamo Međunarodni dan školskih knjižnica (27.listopada) i Mjesec hrvatske knjige (15.listopada - 15.studenog).

Učenici prvih razreda upoznavaju se s radom knjižnice. Kroz razgovor otkrivaju da se u knjižnici, osim posuđivanja knjiga, mogu gledati filmove, izrađivati plakat, uređivati panoe, sudjelovati na susretima s gostima, provoditi slobodno vrijeme pišući zadaću, čitajući časopise, raditi na računalu ili razgovarajući s knjižničarkom. Kroz kratku detektivsku igru, nauče kako pronaći željenu knjigu na polici te kako se ponašati prema knjizi.

Za učenike drugih razreda održava se radionica na kojoj uče čemu služi pravopis te kako se njime služiti. U uvodnom dijelu im je objašnjeno što je pravopis, a u praktičnom dijelu moraju pronaći kako se pravilno pišu određene riječi.

Učenici trećih razreda otkrivaju bogatstvo referentne zbirke. Prvo ih se upoznaje sa enciklopedijama, leksikonima, atlasima, rječnicima te njihovim digitalnim izdanjima. U drugom dijelu sata učenici pokazuju svoje znanje tražeći pojmove vezane uz zanimanje za koje se obrazuju ili njihove interese.

Upoznavanje s referentnom zbirkom

objavio: Željka Vidović   datum: 10. 11. 2015.

UPISI 2018./2019.