Događanja u i izvan knjižnice

NOĆ KNJIGE 2016.

U petak, 22. travnja 2016. u cijeloj Hrvatskoj se obilježavala Noć knjige. Kako i mi volimo sudjelovati u zanimljivim događanjima, pozvali smo u goste učenike susjedne osnovne škole. Tema ovogodišnje manifestacije je bio William Shakespeare, no mi smo se odlučili obilježiti 100-tu godišnjicu tiskanja Priča iz davnina Ivane Brlić Mažuranić.

Nakon upoznavanja smo pogledali promo video o tome zašto je čitanje važno. Zatim smo, uz grickalice i sokove, uživali u čitanju priče Regoč po ulogama koji su pripremili naši gosti. Za kraj smo mi njima pripremili kviz te zajedno provjerili svoje znanje o Ivani Brlić Mažuranić.
Na ovoj manifestaciji sudjelovali su učenici 2.E i 3.L, profesorice A.Gabrić, B.Budimir i knjižničarka Ž.Vidović te učenici 8.B i knjižničarka Martina Žužak iz Osnovne škole Augusta Šenoe.

Ovaj susret je pokazao da srednjoškolci, osnovnoškolci i knjiga su recept za ugodno i zanimljivo druženje koje svakako želimo ponoviti!

objavio: Željka Vidović   datum: 22. 4. 2016.