Stručna praksa

Stručna praksa organizirana je ovisno o zanimanju učenika. Jedan dio učenika uključuje se na stručnu praksu kod privatnih poslodavaca, u obrtničke radionice, srednje strukovne škole, učeničke i umirovljeničke domove, a učenici u zanimanju pomoćni knjigoveža, pomoćni kuhar i slastičar i pomoćni konobar stručnu praksu imaju u školskoj knjigovežnici.

U školi je velika važnost pridana praćenju napredovanja učenika na stručnoj praksi. Svakom učeniku dodijeljen je profesor-pratitelj koji redovito obilazi učenika na mjestu stručne prakse, prati njegov napredak, surađuje s radnim instruktorom i pravodobnim i učinkovitim djelovanjem omogućava razvoj i usvajanje radnih vještina bitnih za rad u zanimanju, kao i socijalizaciju na radnom mjestu u budućnosti.

Upute o stručnoj praksi za roditelje i učenike se nalaze OVDJE.