KAKVA SMO ŠKOLA?

Trogodišnja strukovna škola koja odgaja i obrazuje mladež s posebnim obrazovnim potrebama.

TKO SE MOŽE UPISATI U NAŠU ŠKOLU?

Učenici koji su osnovnu školu završili po posebnom programu te iznimno učenici  koji su je završili po prilagođenom programu.

RIJEČ RAVNATELJICE

Dragi sadašnji i budući učenici, poštovani roditelji, cijenjene kolegice i kolege,

čast mi je i zadovoljstvo predstaviti se kao nova ravnateljica škole. Ujedno se zahvaljujem dosadašnjem ravnatelju prof. Darku Klobučaru na predanom vođenju škole tijekom šesnaestogodišnjeg mandata. Ravnatelju želimo sve najbolje u mirovini, a meni kao novoj ravnateljici preostaje nastaviti zalaganje za dobrobit učenika i njihov uspješan odgoj i obrazovanje.

Naša škola ima iznimno mjesto u odgajanju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju. Naši učenici i njihovi roditelji trebaju vjerovati kako te teškoće nisu ono što ih određuje i po čemu ih se procjenjuje. Moja misija i vizija škole u budućnosti u skladu s time je: razumijevanjem i potporom odgajati i obrazovati učenike za život. Zalagati  se za školovanje djece u onim obrazovnim sredinama koje im pružaju maksimalne mogućnosti da se razvijaju i usavršavaju svoje emocionalne, socijalne i kognitivne vještine, znanja i navike i steknu kompetencije koje će im omogućiti kvalitetno uključivanje u društveni život i svijet rada.

Vjerujem da naše vrijeme tek dolazi zahvaljujući vrijednim, predanim i marljivim profesorima i djelatnicima škole punim razumijevanja i pedagoškog optimizma.

Ovim putem pozivam sve učenike, roditelje i djelatnike na suradnju i doprinos u stvaranju promjena kojima ćemo osiguravati maksimalnu podršku jedni drugima kao partneri-suradnici na zajedničkom putu odgoja i obrazovanja sadašnjih i budućih učenika.

Ugodne i vesele praznike i vidimo se na jesen odmoreni i osnaženi za učenje, rad, nove ideje i promjene!

Srdačno vas pozdravlja vaša ravnateljica!

mr.sc. Đana Baftiri

Zagreb, 27.6.2013.