UPISI U PRVI RAZRED

Srednjoškolsko obrazovanje za mlade ljude, ali i njihove roditelje predstavlja novo razdoblje u njihovim životima. Zahtjeva nove prilagodbe, korake, ispunjeno je nizom pitanja i nedoumica. Prvi korak na početku tog puta svakako je upis u srednju školu. Kako bi roditeljima i učenicima olakšali upise u našu školu navodimo nekoliko korisnih savjeta.

Za upis u školu potrebna je propisana dokumentacija. Na vrijeme pripremite sve potrebne dokumente:

• rješenje nadležnoga ureda državne uprave/Gradskoga ureda za obrazovanje Grada Zagreba o primjerenom programu odgoja i obrazovanja
  • stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje
  • svjedodžbu osmoga razreda

Obvezno napravite nekoliko kopija ovih dokumenata jer će vam zatrebati na više mjesta.

Upisi u prvi razred za sve su učenike elektronički. Stoga provjerite je li učenik dobio korisničke podatke potrebne za upise. Također na internetskoj stranici www.upisi.hr provjerite osobne podatke učenika. Slijedite upute razrednika/razrednica u osnovnoj školi i pratite rokove prijava i upisa.

Prijave za upis u našu školu vrše se putem nadležnoga ureda državne uprave ili Gradskoga ureda za obrazovanje Zagreb.

Nakon provedene prijave svakako na stranici www.upisi.hr provjerite je li učenik ostvario pravo upisa u željenu školu.

Na datume određene za upise, obvezno se javite u izabranu srednju školu i dostavite navedene dokumente. Uz obvezne dokumente, ukoliko ste u mogućnosti  donesite i medicinsku dokumentaciju, nalaz timske obrade ili nalaz vještačenja.

SMJEŠTAJ U DOM

Ukoliko živite izvan mjesta školovanja i razmišljate o smještaju učenika u dom, raspitajte se u centrima za socijalnu skrb o mogućnostima smještaja u Zagrebu. Škola nema svoj dom, ali postoje dječji domovi s kojima surađujemo dugi niz godina i u kojima su smješteni naši učenici za vrijeme školovanja.

Za sva pitanja vezana uz upise, slobodno nam se obratite i dogovorite individualni razgovor s pedagoškom službom.

objavio: Željka Vidović   datum: 27. 4. 2021.