EMISIJA NA RADIO MARIJI

Poslušajte novu epizodu naše radio emisije "Nadom nošeni" na radio Mariji (96,4 MHz i 106,8 MHz za Zagreb) -24. ožujka 2019. u 13 sati. Urednica i voditeljica emisije je profesorica Jasenka Šebečić.

Tema: Najava državnog natjecanja učenika strukovnih škola Worldskills Croatia 2019, smotre radova učenika s teškoćama i natjecanja pomoćnih cvjećara, pomoćnici u nastavi, kako učiti kroz igru, korizma i korizmeni hod.

Gosti; mr. sc. Đana Baftiri, pedagoginja škole prof. Tamara Štimac, knjižničarka Željka Vidović, pomoćnica u nastavi i učenici naše škole.

Emisija donosi najavu i poziv na predstojeća strukovna događanja na Zagrebačkom Velesajmu u čemu sudjeluju učenici naše škole, a škola je domaćin dijela aktivnosti.

U razgovoru sa školskom psihologinjom doznajemo sve o postupku ostvarivanja prava učenika na osobnog pomoćnika u nastavi, opisuje ulogu i zadaće pomoćnika i donosi iskustva u radu jedne asistentice. Školska knjižničarka nam predstavlja igre kojima se služimo u nastavi i opisuje dobrobit igara, a učenici opisuju školsko natjecanje u pjevanju uz osvrt na Korizmu i značaj križa u vjerničkom životu.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 22. 3. 2019.