Neobični muzeji Zagreba

Projekt „Neobični muzeji Zagreba“ nastao je kao nastavak suradnje s Elektrostrojarskom obrtničkom školom. Projekt se provodio školske godine 2016./2017. Nositeljice projekta su bile knjižničarke Željka Vidović (naša škola) i Dragica Kvesić (ESOŠ).  Iz naše škole su sudjelovali učenici 1.F razreda i jedan učenik iz 1.E razreda s profesoricom Sanjom Koščević-Antić. Svrha projekta je bila upoznati Zagreb kao kulturno središte zemlje kroz pet neobičnih muzeja: Muzej iluzije, Muzej prekinutih veza, Muzej automobila, Hrvatski muzej naivne umjetnosti i Muzej torture.

Sve smo oblikovali u prezentaciju kojom smo predstavili projekt ostalim učenicima i profesorima naše škole povodom Dana grada Zagreba. Time smo željeli svoje znanje podijeliti s njima i potaknuti ih da i sami posjete ove interesantne muzeje. Kroz zajednički projekt dviju škola razvijamo socijalne vještine učenika te ih učimo potpuno samostalno prezentirali svoj uradak ostalim učenicima i profesorima svoje i druge škole.

Nadamo se da će vas prezentacija potaknuti da posjetite muzeje i tako još bolje upoznate kulturni sadržaj grada Zagreba.