Briga o gostu s posebnim potrebama

PROJEKT „BRIGA O GOSTU S POSEBNIM POTREBAMA“

Projekt „Briga o gostu s posebnim potrebama“ financiran je sredstvima Ministarstva turizma u okviru javnog poziva „Promocije i jačanje kompetencija strukovnih zanimanja za turizam“ šk.god. 2019/2020. Ovim projektom želimo potaknuti senzibilizaciju i edukaciju javnosti, ponajprije u okviru ugostiteljskog sektora spram gostiju s posebnim potrebama.

Cilj projekta je osmisliti priručnik i otvorene obrazovne sadržaje povezane s priručnikom, a koji bi pomogli ugostiteljima u pružanju adekvatne usluge gostima s različitim posebnim potrebama. Time će se postići da se tijekom korištenja ugostiteljske usluge gosti s posebnim potrebama osjećaju dobro, prihvaćeno i da im osoblje pristupa bez straha, zadrške i educirano.

Naša škola je nositelj ovog projekta, a partneri su:

Centar za odgoj i obrazovanje „Vinko Bek“, Kušlanova 59 a

Centar za odgoj i obrazovanje „Slava Raškaj“, Zagreb, Nazorova 47

Elektrotehnička škola, Zagreb, Konavoska 2

Kao nastavak projekta nadamo se uvođenju izbornog strukovnog predmeta (modula) koji bi uključivao sadržaje iz ovog područja te uvođenju specijalizacije (na poslovima asistenta za osobe s posebnim potrebama) i daljnji razvoj standarda zanimanja za kvalifikaciju u kojem bi se odredile potrebne kompetencije koje bi radnici u restoranima i ostali radnici u turizmu trebali imati za suvereni rad i pristup osobama s posebnim potrebama.

Projekt traje od siječnja do prosinca 2020. godine.

CILJEVI PROJEKTA

•Izrada priručnika ''Briga o gostu s posebnim potrebama'' s posebnim naglaskom na senzibilizaciju, prilagodbu prostora, pristup gostima s različitim vrstama invaliditeta, bonton u postupanju s gostima s posebnim potrebama

•Izrada otvorenih obrazovnih resursa povezanima sa sadržajima priručnika ''Briga o gostu s posebnim potrebama'' (popratne video upute, slikovne upute, primjere iz prakse i sl.)

•Senzibilizacija radnika u turizmu i ugostiteljstvu za potrebe gostiju s invaliditetom

•Senzibilizacija učenika u turizmu i ugostiteljstvu za potrebe gostiju s invaliditetom

•Jačanje kompetencija radnika u turizmu i ugostiteljstvu kao i učenika u tom sektoru za rad s gostima s posebnim potrebama

•Podizanje kvalitete rada s gostima s posebnim potrebama