FINANCIJSKA PISMENOST

Povodom Europskog tjedna novca koji se ove godine obilježava od 25. do 29.ožujka, u školu smo pozvali goste iz Hrvatskog instituta za financijsku edukaciju (HIFE).  Cilj obilježavanja Europskog tjedna novca je unapređivanje financijske pismenosti među djecom i mladima kako bi u budućnosti mogli donostiti pravilne odluke. Naši maturanti su naučili razliku između potreba i želja, kako rasporediti kućni budžet i kako štediti. Radionice su održane u sklopu projekta “Abeceda javnih usluga” koji se provodi uz potporu Grada Zagreba. Bilo je vrlo zanimljivo i poučno!

objavio: Željka Vidović   datum: 29. 3. 2019.