SUSRET S FORENZIČARIMA

U četvrtak, 18.2.2016. još jednom su nas posjetili djelatnici Centra za forenzična ispitivanja, istraživanja i vještačenja „Ivan Vučetić“. Kroz izrazito zanimljivo i zabavno predavanje upoznali su nas s forenzikom te objasnili njezinu povezanost s brojnim drugim znanostima. Saznali smo tko je bio Ivan Vučetić te naučili da je još jedan Hrvat zadužio svijet. Kliknite na "opširnije" i pročitajte kako nam je bilo lijepo, a u fotogaleriji pogledajte fotografije sa susreta.

„Kakav ugođaj, kako je bilo zanimljivo i napeto do samog kraja! Policijski službenici iz Centra za forenzična ispitivanja prikazali su u našoj školi rad kriminalističkog tehničara uz poseban finale: izrada daktiloskopskih otisaka ruke za učenike putem naročitog praha. U dugom redu, učenici, a i pokoji profesor su čekali da vide kako izgleda njihov otisak i kako bi dobili diplomu za sudjelovanje!  Zabavno, razigrano i vrlo poučno. Svi smo poneseni i oduševljeni našim novim znanjima i vještinama, a policajcima zahvaljujemo za predivna dva školska sata.“

Bojan Klapčić, psiholog

objavio: Željka Vidović   datum: 19. 2. 2016.