AFRIKA U NAŠOJ ŠKOLI

Učenici naše škole imali su prilike upoznati Tanzaniju iz prve ruke. Naši gosti su bili Hilary Komba iz Tanzanije i Maria Dillmann iz Njemačke koja je godinu dana volontirala u bolnici u Tanzaniji.

Uz prezentaciju slika svoje zemlje, Hilary nam je ispričao kako se živi u Tanzaniji, koje su karakteristične biljke i životinje, jela...

Bilo je zanimljivo slušati o 23 vrste banana (žutim, zelenim i crvenim), kako se braniti ako se nađete u blizini lava, kako žive plemena, kako se gradi tradicionalna plemenska kuća i važnosti obitelji. Hilary nas je pokušao uvjeriti da je njihovo more ljepše od našega, ali se nismo složili s time.

Maria nam je ispričala o svome iskustvu i radu u bolnici; kako liječiti malariju i lavlje ugrize. Ako ste mislili da u Africi nema mobitela, prevarili ste se. Međutim, da bi uhvatili signal, potrebno je popeti se na visoku planinu (na Kilimandžaro nemojte ni pokušavati), a bateriju možete napuniti samo u bolnici.

Gosti su strpljivo odgovarali na mnoga pitanja učenika te ostavili tragove Tanzanije i afričkog duha u svima nama.

objavio: Željka Vidović   datum: 24. 3. 2009.