SUDJELOVANJE UČENIČKE ZADRUGE DAR-MAR NA HUMANITARNOJ AKCIJI I KIĆENJU EKOLOŠKOG BORA

20. prosinca 2018. u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu smo kitili reciklirani bor koji će biti izložen do 11. siječnja 2019., autorski rad učenika i nastavnika škole.

Na donacijskoj izložbi smo prezentirali rad učeničke zadruge i uporabne predmete koje recikliramo.

Organizatori ove humanitarne akcije su Radna grupa za zelene knjižnice Hrvatskoga knjižničarskog društva (HKD), Odjel Zaštita i pohrana Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu te Sindikalna podružnica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu.

Cilj humanitarne akcije je senzibiliziranje javnosti za prihvaćanje mladih s teškoćama, poglavito onih koji se školuju u posebnim ustanovama te da se proširi svijest o njihovim kreativnim sposobnostima i potencijalima u zaštiti okoliša.

Zahvaljujemo gospođi ravnateljici dr. Tatjani Petrić, gospođi Ani Rubić, dr. Diani Machala i gospođi Ani Jurišić iz Nacionalne i sveučilišne knjižnice na ukazanom gostoprimstvu, pomoći i suradnji te se radujemo novim projektima ubuduće.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 20. 12. 2018.