ZAGREBAČKI OBRTNIČKI SAJAM

U periodu od 3. do 5. travnja 2019. na Zagrebačkom velesajmu je održan 4. po redu Zagrebački obrtnički sajam. Na njemu su sudjelovali obrtnici kao i srednje škole grada Zagreba i Zagrebačke županije. Oko 7000 učenika iz 101 osnovne škole s područja grada Zagreba i Zagrebačke županije imali su priliku upoznati se s obrtničkim zanimanjima i možda jedno od njih izabrati kao svoj budući poziv.

Ove godine se po prvi puta na Zagrebački obrtnički sajam uključila i naša škola. Na sajmu smo predstavili sljedeća zanimanja: pomoćni cvjećar, pomoćni galanterist, pomoćni knjigoveža, pomoćni pekar, pomoćni kuhar i slastičar te pomoćni ličilac i soboslikar.

Posjetitelji sajma su imali priliku okušati se u nekom obrtničkom zanimanju, prisustvovati modnim revijama, sudjelovati u nagradnim igrama….

Nadamo se da će učešće naše škole na Zagrebačkom obrtničkom sajmu postati tradicionalno.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 7. 4. 2019.