MATURALNA EKSKURZIJA PULA - BRIJUNI 2019.

21. svibnja 2019. naši maturanti su bili  na jednodnevnoj ekskurziji  u Puli i na Brijunima. U  Puli su razgledali amfiteatar Arena, Slavoluk obitelji Sergijev i Augustov  hram, a nakon  toga su se uputili do Fažane gdje su se ukrcali na brod koji ih je odvezao na Brijune.  Turističkim vlakićem vozili su se uz obalu Velikog Brijuna gdje su vidjeli  golf terene, kaštel, stare gospodarske zgrade te vile, a najviše interesa kod učenika je izazvao Safari park.

U drugom dijelu programa učenici su nakon odmora i osvježenja imali priliku posjetiti izložbu fresaka i glagoljičkih natpisa u crkvi sv. Germana te izložbu fotografija „Josip Broz Tito na Brijunima“.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 22. 5. 2019.