POSJET KOŽARI "PSUNJ"

Dana 28. svibnja 2019. učenici koji izučavaju zanimanje pomoćnog galanteriste (I. E i III. L) posjetili su tvornicu koža „Psunj“u Rešetarima. Ova tvornica proizvodi kožu od 1932. godine. Posebno su specijalizirani za proizvodnju kože koja je nepropusna za vodu, a propusna za zrak.

Od koža koje se proizvode u ovoj tvornici izrađuju se vojna, policijska, vatrogasna obuća, obuća za planinarenje, golf, lov, sport te kože za izradu galanterije.

Učenici su imali priliku vidjeti kako se to od neugledne sirove kože proizvede gotova koža od koje bi svatko želio imati neki proizvod.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 29. 5. 2019.