PROJEKTNI PETAK ZA UČENIKE A TURNUSA

8. studenog 2019. imali smo  prvi projektni petak na temu Zdrava i pravilna prehrana s naglaskom na doručak.

(klikni na opširnije)

U prvom dijelu programa učenici su imali predavanje na temu zdrave prehrane i upoznali su se s najnovijim trendovima u modernoj prehrani, navikama, posljedicama loših prehrambenih navika, utjecaju nepravilne i neizbalansirane prehrane na zdravlje i raspoloženje. Dobili su i savjete kako poboljšati svoju prehranu i promijeniti loše navike.

Nakon toga učenici su sa svojim razrednicima izrađivali prigodne učeničke radove na spomenutu temu: razne plakate, prikladne male zalogaje, skulpture od voća i sl.

U drugom dijelu projektnog petka učenici su imali prigodu degustirati zdrave obroke i napitke koje su za njih u našem ugostiteljskom praktikumu pripremali učenici i stručni nastavnici, a posluživali su ih naši pomoćni konobari. Bilo je tu smijeha, kratkih prezentacija o čaju, ugodnog druženja i obilje dobrog raspoloženja. Učenici su ispunili i anketne listiće. Ovim programom učenici su se još više zbližili, saznali neke nove spoznaje i  možda donijeli neku dobru i korisnu ideju kako i što  promijeniti u smislu zdrave i pravilne prehrane.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 10. 11. 2019.