XII. DRŽAVNA SMOTRA UČENIKA S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

Ovogodišnja XII. Državna smotra radova učenika s teškoćama u razvoju koji se obrazuju za strukovna zanimanja održana je u Domu hrvatskih branitelja u Puli 18. i 19. travnja 2013.

Smotru su organizirali Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta, Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Škola za odgoj i obrazovanje Pula, koja je ujedno proslavila 55. obljetnicu djelovanja.

Naša škola u kojoj se učenici osposobljavaju za 16 zanimanja, predstavila se ove godine s dva zanimanja: pomoćni knjigoveža i pomoćni kuhar i slastičar.

Znanja i vještine budućeg pomoćnog knjigoveže predstavila je Katarina Jagušt, 3.H s profesoricom Brankom Budimir, a pomoćnog kuhara i slastičara, Petra Šumonja, 2.C s profesoricom Tamarom Berić-Blažić.

Smotra je ujedno bila i prigoda za druženje i upoznavanje s radom škola iz raznih dijelova Hrvatske, njihovim učenicima i profesorima koji su s mnogo ljubavi prikazali što sve mogu i znaju.

Prijateljskom i toplom ozračju doprinijela je izuzetna gostoljubivost, briga i odlična organizacija od strane domaćina.

Tamara Berić – Blažić, prof.

Branka Budimir, prof.

objavio: Ksenija Pinterić   datum: 23. 4. 2013.