TJEDAN BOTANIČKIH VRTOVA

Povodom Tjedna botaničkih vrtova II.o razred (pomoćni vrtlari i pomoćni cvjećari) s razrednicom Teom Martinić sudjelovao je na radionici Tomago - izrada sličica od suhih latica u paviljonu Botaničkog vrta u Zagrebu. Radionicu je  vodila profesorica Marija Igaly. Tomago je posebna tehnika slikanja sušenim cvijetnim laticama na filcu, bez ljepljenja. Radi se strpljivo, pomoću pincete, na izrezani komad filca slažu se najrazličitijije sušene cvijetne latice prema inspiraciji i mašti, koje se potom pokrivaju staklom i pričvršćuju u okvir. Učenici su sa zanimanjem naučili kako se beru i suše cvijetne latice, a potom je svatko sam izradio vlastitu sličicu koju je ponio kući. Utisci su bili lijepi, a rezultate rada procijenite sami s naših fotografija.

objavio: Željka Vidović   datum: 8. 5. 2015.