Nagrade školi

Događanja u i izvan knjižnice

URED PUČKE PRAVOBRANITELJICE

U sklopu nastave Politike i gospodarstva knjižničarka je organizirala posjet Uredu pučke pravobraniteljice. U četvrtak, 14.travnja 2016.g. 20 učenika završnih razreda u pratnji profesorica i knjižničarke posjetilo je Ured pučke pravobraniteljice. Saznali smo na koji način ovaj Ured pomaže puku (narodu). U odličnom uvodnom djela g.Aron Pecnik nam je objasnio rad i nadležnosti Ureda pučke pravobraniteljice. Nakon toga nas je zamjenica pravobraniteljice Tena Šimonović Einwalter potaknula na razmišljanje i raspravu kroz izrazito zanimljive primjere iz prakse. Naučili smo više o diskriminaciji i kako se boriti protiv nje te o ljudskim pravima i kako ih zagovarati za svakog čovjeka. Bilo nam je jako lijepo i veselimo se novom susretu!

objavio: Željka Vidović   datum: 14. 4. 2016.