PREDAVANJA

ODRŽAN ZAVRŠNI RODITELJSKI SASTANAK

U Školi je 30. travnja u 18 sati održan roditeljski sastanak za roditelje učenika završnih razreda na kojem je bilo riječi o pravima i obvezama učenika nakon završetka školovanja.

Kroz prezentaciju koju možete pogledati  i na ovoj stranici, roditelji su bili upoznati s aktivnostima koje njihova djeca trebaju obaviti nakon završetka školovanja. Učenici će najprije izvaditi radnu knjižicu, zatim će regulirati pravo na zdravstveno osiguranje, prijaviti se na Zavod  za zapošljavanje, a na kraju će na Centru za socijalnu skrb podnijeti zahtjev za ostvarivanje prava na novčanu naknadu do zaposlenja. Sve ove aktivnosti obavljaju se prema mjestima stanovanja učenika.

Ukoliko učenik namjerava nastaviti školovanje, sve ove radnje učinit će tek nakon završetka školovanja, dakle tek nakon dvije godine.

Pri ostvarivanju prava na zdravstveno osiguranje važno je poštivati rok od 30 dana, jer se istekom tog roka pravo na zdravstveno osiguranje kao nezaposlena osoba ne može ostvariti. Ukoliko učenik još nije napunio 18 godina, zdravstvena mu iskaznica vrijedi do punoljetnosti, pa ovo pravo ostvaruje tek tada.

Roditelji su također upućeni da se jave u Službu praćenja u školi ukoliko se jave bilo kakvi problemi tijekom ostvarivanja ovih prava.

Koji dokumenti su potrebni, kada i gdje se uputiti te koju pomoć je moguće očekivati od Službe praćenja sada i ubuduće, možete pogledati u prezentaciji.

Priloženi dokumenti:
Roditeljski_kraj_godine.ppt (190.50 KB)

objavio: Maja Postoglu   datum: 3. 5. 2013.