Stručni i znanstveni skupovi

IZAZOVI ŠKOLOVANJA UČENIKA S POREMEĆAJIMA U PONAŠANJU

Dana 7. srpnja 2017. u Zagrebu  (Tribine grada Zagreba) održan je stručni skup s temom Izazovi školovanja učenika s poremećajima u ponašanju u posebnim razrednim odjelima. Skup je inicirala i vodila viša stručna savjetnica gđa Alma Rovis-Brandić (AZOO) kojoj ovom prilikom zahvaljujemo na poticanju rasprave o ovoj važnoj temi.

Na skupu je u svojstvu predavača sudjelovala i ravnateljica naše škole Đana Baftiri s temom: „Izazovi školovanja učenika s poremećajima u ponašanju u srednjoj školi“ te iznijela jedinstven primjer dobre prakse sustavne brige i podrške učenicima s teškoćama u razvoju koji se u provode u ovoj školi.

Na skupu se razmatralo o stanju i potrebama učenika koji zbog svojih poremećaja u ponašanju nisu u mogućnosti školovati se u redovnim razrednim odjelima.  Mnogi sudionici skupa istakli su svoje nezadovoljstvo trenutnim stanjem, odnosno da ne brinemo dovoljno ni na pravi način o učenicima s poremećajima u ponašanju. Jedan od zaključaka skupa je kako navedeni učenici trebaju značajno drugačije uvjete školovanja i pravovremenu stručnu  podršku, kako bismo postigli željene rezultate.

Na skupu su sudjelovale predstavnice: Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport (L.Pongrac Vincelj: “Stanje i potrebe PRO za učenike s PUP-om u Gradu Zagrebu”), Doma zdravlja Zagreb-Zapad (Lj. Tirić Čihoratić: “Povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog stanja djece  učenika s PUP-om”, Ureda Pravobraniteljice za djecu (S.Vladović: “Briga o pravima učenika s problemima u ponašanju”), Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (prof.dr.D.Bouillet: “Prikaz nacrta pravilnika o školovanu učenika s PUP-om”) i ravnateljica OŠ G.Viteza (V.Kovač: “Novi izazovi rada”).

objavio: Željka Vidović   datum: 11. 9. 2017.